Kontakta oss

Har du frågor om biljetter, ditt konsertbesök eller abonnemang med Svenska Kammarorkestern? Då har du kommit helt rätt.

Kontaktalternativ

Biljetter och abonnemang

Mejla info@orebrokonserthus.com
eller ring 019 – 766 62 00


Fakturaadress

Länsmusiken i Örebro AB,
Box 335, 701 46 Örebro


Organisationsnummer

556717-9071

Foajérestaurangen

Mejla foajen@kulturbistron.se


Leveransadress

Fabriksgatan 2 B, 702 10 Örebro


Nyhetsbrev

Prenumerera på våra nyhetsbrev

Öppettider

Biljettkassan har stängt förutom en timme innan kvällsevenemang. För köp av biljetter och abonnemang över disk hänvisar vi till Kulturkvarterets biljettkassa.

Telefon: 019 – 766 62 00
Öppettider telefon: Tisdag och Torsdag kl 10.00 – 12.00

Biljetter går även köpa via Ticketmaster eller på telefon 0771 – 70 70 70

Administrationen

Beryl Lunder

VD

019-766 62 10
073-204 26 07
beryl.lunder@orebrokonserthus.com

Gregor Zubicky

Konstnärlig chef

019-766 62 11
070-491 24 27
gregor.zubicky@orebrokonserthus.com

Mikael Ahlbäck

Administrativ Chef

019-766 62 60
070-771 10 99
mikael.ahlback@orebrokonserthus.com

Daniom Michael

Produktionschef och bokningsansvarig

019 – 766 62 50
072 – 244 91 77
daniom.michael@orebrokonserthus.com

Emily Öjdemark

Marknadschef

019-766 62 23
070-575 56 92
emily.ojdemark@orebrokonserthus.com

Tina Sjögren

Orkestermanager

019-766 62 14
072-243 23 22
tina.sjogren@orebrokonserthus.com

Maria Brengesjö

Utvecklingsledare Barn och Unga

019-766 62 15
070-970 20 47
maria.brengesjo@orebrokonserthus.com

Anne-Mette Holmgren

Notbibliotekarie

019-766 62 16
amh@orebrokonserthus.com

Anna Grevillius

Redovisningsekonom

019-766 62 12
anna.grevillius@orebrokonserthus.com

Porträtt på Camilla Halling

Camilla Halling

Projektledare Möten och Partners

019-766 62 57
070-289 93 58
camilla.halling@orebrokonserthus.com

Hasse Bystedt

Podieinspicient

019-766 62 25
070-558 20 81
hasse.bystedt@orebrokonserthus.com

Porträtt på Jonas Bertilsson

Jonas Bertilsson

Kund- och Biljettkoordinator

019 – 766 62 21
072-259 18 29

jonas.bertilsson@orebrokonserthus.com

Porträtt på Daniel Wilcox

Daniel Wilcox

Marknadskoordinator

019-766 62 75
072-541 34 62
daniel.wilcox@orebrokonserthus.com

Mikael Ludéen

Orkesterassistent

019-766 62 26
070-529 64 30
mikael.ludeen@orebrokonserthus.com

Information

Inga restriktioner råder – välkomna!

Biljettkassan har öppet en timme före konsert och föreställning. För köp över disk, övrig tid, hänvisar vi till Kulturkvarterets biljettkassa på Fabriksgatan 4.

Besök oss

Örebro Konserthus
Fabriksgatan 2 B
702 10 Örebro

Se på karta

Kontakta oss

E-post: info@orebrokonserthus.com
Telefon: 019 – 766 62 00
Öppettider telefon: Tisdag och torsdag kl 10.00 – 12.00